עיצוב בית מודרני – 5 יתרונות לתכנון בסגנון מודרני

אפר 2017

הבית המודרני מתוכנן כך שיהיה יעיל מאוד בניצול האנרגיה. כלומר, בית זה משתדל לא להיות בזבזן מבחינת החומרים, הבידוד, מיזוג האוויר, זרימת האוויר וכן הלאה.

יש לא מעט סיבות בגינן כדאי היום, במאה ה-21, להיעזר בעיצוב בית מודרני. אנחנו חיים בעידן שבו קשה להשיג מקום, אנרגיה ופרטיות, ובכול זאת, אנשים מעריכים מאוד את האור הטבעי ואת הקשר אל החוץ. תכנון בית מודרני מאפשר ליהנות מכמה יתרונות תוך שמירה על עקרונות סביבתיים.

1. חלל מרווח

תכנון בית מודרני לא משתמש בשטח באופן אקראי, אדרבה, השימוש בחלל נעשה ביעילות רבה ככול האפשר כדי שישלים את המבנה כולו, כמכלול. עיצוב מודרני מתחשב גם בחלל התקרה ובמסדרונות כדי למקסם את זרימת האוויר ולהקטין את המעברים. עיצוב בית כזה מבקש בדרך כלל לאזן בין החלל לבין הגודל הכללי של הבית.
ואכן, בבתים המודרניים, מרחב המחיה לא מוגבל אף פעם לשטח המקורה בלבד, אלא מתרחב גם אל תוך הסביבה הקרובה שלו. כלומר, תכנון עכשווי לוקח בחשבון את הבתים השכנים, את הטבע ואת חוקי הבניה המקומיים. עיצוב טוב של בית עכשווי ייקח בחשבון את החלל בשני האתרים: גם בתוך ומחוץ לבית וגם הסביבה המקומית.

 

2. המון אור

תכנון בית עכשווי מעניק תשומת לב מיוחדת לרמות האור הטבעי. המשמעות היא לא רק חלונות גדולים בצד הדרומי של הבית, אלא גם חלונות קטנים יותר בקירות השונים של כל חדר שיאפשרו לנצל את האור הטבעי כך שיהיה מספיק אור כדי לראות מבלי להתפשר על הפרטיות או על בהירות האור. תכנון כזה ממקסם את רמות האור הטבעיות ומקטין את עלויות האנרגיה כי הוא מאפשר להדליק פחות תאורה.

 

3. עיצוב נעים אסתטית

תכנון ממש מוצלח של בית מודרני הוא זה ששומר על איזון בין עיצוב, ליעילות מבנית ולערך אסתטי כולל. תכנון זה משתמש באלמנטים חיצוניים גדולים ובולטים, גגות פשוטים, שטוחים או משופעים, תערובת של אלמנטים מעץ טבעי, אבן, מתכת וזכוכית, וקווים חדים ונקיים. המטרה של עיצוב עכשווי היא לשלב אספקטים אסתטיים מהנים לתוך כלל תכנית העיצוב תוך כדי מזעור תוספות מבניות מיותרות.

 

4. השארת מקום להתאמה אישית

הבית המודרני לא מסתמך בהכרח על סימטריה או על עיצוב מוסכם אחד, אלא משאיר הרבה מקום להתאמה אישית והרחבה עתידית. במקרים מסוימים, אנשים יכולים בהמשך לצמצם את הבית ולהרחיב את השטח החיצוני ולהיפך.

 

5. ידידותי לכדור הארץ

הבית המודרני מתוכנן כך שיהיה יעיל מאוד בניצול האנרגיה. כלומר, בית זה משתדל לא להיות בזבזן מבחינת החומרים, הבידוד, מיזוג האוויר, זרימת האוויר וכן הלאה. המטרה היא למקסם את האנרגיה והמחזור במידת האפשר. זה כולל, בין היתר, צנרת ביתית שחוסכת מים, תאורה שחוסכת אנרגיה ושימוש בחומרי בנייה בני קיימא שאפשר למחזר. כל אלה בשילוב עם רמות טובות של זרימת אור טבעית ואור טבעי הם היבטים מרכזיים של עיצוב בית מודרני שיכול לחסוך כסף ולעזור לכדור הארץ בטווח הארוך.

לסיכום, לפני שאתם מחליטים על עיצוב הבית, כדאי להקדיש זמן לעריכת רשימה של מאפיינים תכונות שאתם זקוקים להם. וזכרו שתמיד תוכלו להתאים את העיצובים העכשוויים לטעם ולצרכים שלכם.

הרשמו כדי לקבל

רעיונות אווירה ומידע מקצועי

Fields marked with an * are required

פוסטים נוספים שיענינו אותך

Fields marked with an * are required
צור קשר
המועדפים שלי
מוצרים אחרונים שצפיתי בהם

הכנס את מספר הנייד שלך למטה ונשלח לך את פרטי המוצר כהודעה לנייד

*אין מה לדאוג, אנחנו לא שומרים את המספר ולא נשתמש בו

שלח

הלינק בדרך אליך

Call Now Buttonצרו קשר למידע נוסף