חיפוי קירות חוץ – הטרנד העכשווי

מאי 2013

לחיפוי קירות החוץ של הבית יש שתי מטרות עיקריות: האחת, להגן על פנים הבית מפני גחמותיו של מזג האוויר (גשמים, רוחות, קרני השמש) והשנייה, ליצור לבית חזית חיצונית מעניינת, ייחודית ויפה.

השוק מציע היום שפע של חומרי חיפוי, נעיף מבט על כמה הצעות לחיפוי קירות חוץ:

חומר חיפוי אחד במספר צבעים או גוונים

מגמה שהולכת וצוברת פופולריות בעולם האדריכלי היא השימוש בחומר חיפוי אחד בלבד לקירות הבית החיצוניים, אבל צביעתו בצבעים או בגוונים שונים. במקרה זה יש שתי אפשרויות. האחת היא שימוש בגוונים שונים של אותו צבע (בהיר או כהה יותר), והשנייה היא שימוש בשני צבעים מנוגדים כמו צבע קרם ואדום בורדו. רוב חומרי החיפוי לקירות חוץ מאפשרים להשתמש באפקטים צבעוניים אלה.

חיפוי קירות חיצוניים ביותר מחומר חיפוי אחד

מגמה נוספת שרווחת היום בתחום העיצוב חיפויי הקירות החיצוניים היא שילוב של מספר חומרים לחיפוי המבנה. בעיקרון, המשמעות היא שימוש בשני חומרי חיפוי או יותר, על מנת ליצור מראה עכשווי וייחודי.

השימוש ביותר מחומר חיפוי אחד על קירות הבית החיצוניים או צביעתם בצבעים שונים, תורמים ליצירת מבנה מעניין מאוד מבחינה חזותית. ובנוסף, החומרים והצבעוניות השונה יכולים לשמש כאמצעי לחלוקת הקירות לאזורים שונים, ולשבירת פני השטח הרחבים של הקירות החיצוניים.
059

אבן טבעית לחיפוי קירות חיצוניים ליצירת יופי ועניין

אדריכלים ומעצבי פנים רבים מחזיקים בדעה שאין תחליף ואין תחרות לחיפוי האבן טבעית מבחינת היופי, התחכום והעניין החזותי. לכן, לא פלא שהאבן נותרה חומר הבנייה הפופולרי מימי קדם ועד ימינו אנו.

רק העלו בדמיונכם קיר מחופה באבן טבעית עם מגע של צבעוניות שמוסיפים לקיר פרחים ושיחי נוי שצומחים למרגלותיו, ותבינו את היתרונות האסתטיים של קיר בחיפוי אבן.

יש אדריכלים שממליצים לשלב בעיצוב החיצוני של קירות מחופים באבן, דלתות וחלונות שצבועים בצבע מנוגד לגוון של האבן, צבע שיבלוט לעומת הגוונים של האבן הטבעית. כך שאם גוון האבן הוא כהה, כדאי לבחור בצבעים בהירים לצביעת החלונות והדלתות, ולהיפך.
150

בריקים לחיפוי קירות חיצוניים ליצירת סגנון קלאסי ואלגנטי

הבריקים, שמשמשים לחיפוי הקירות החיצוניים, נאפים בחום מאוד גבוה על מנת ליצור את המראה הייחודי שהם מעניקים לקירות.

שימוש בבריקים לחיפוי הקירות החיצוניים מאפיין את הבנייה המסורתית האירופאית (כמו איטליה וצרפת). בשנים האחרונות עשו הבריקים עליה לישראל, וכיום הם מועדפים על ידי רבים מהאדריכלים ומעצבי הפנים בארץ.

חיפוי קירות חיצוניים שמותאם לסביבת המגורים

לפעמים, הבחירה הטובה ביותר לחיפוי קירות בתים בסביבה העירונית תלויה בנוף האורבני או הכפרי שבו הבית ממוקם.

  • בחירה בחומר לחיפוי הקירות ובצבע שיתאימו לאופי הבתים הסמוכים ברחוב, הוא הגימור המומלץ ביותר.
  • לעומת זאת, בחירה בחומר לחיפוי קירות בית בודד שיתאים לנוף הטבעי המקומי, יהיה הגימור המתאים ביותר לבית זה.

כלומר, הבחירה צריכה להיות מושפעת גם מהמיקום שבו נמצא הבית שלכם. קחו זאת בחשבון, כדי שחיפוי הקירות ישתלב יפה לא רק במבנה אלא גם בנוף

הרשמו כדי לקבל

רעיונות אווירה ומידע מקצועי

Fields marked with an * are required

פוסטים נוספים שיענינו אותך

Fields marked with an * are required
צור קשר
המועדפים שלי
מוצרים אחרונים שצפיתי בהם

הכנס את מספר הנייד שלך למטה ונשלח לך את פרטי המוצר כהודעה לנייד

*אין מה לדאוג, אנחנו לא שומרים את המספר ולא נשתמש בו

שלח

הלינק בדרך אליך