הטעויות הנפוצות ביותר כשבונים עם בריקים מודרניים ומפירוק

מאי 2018

הטעויות הנפוצות ביותר כשבונים עם בריקים מודרניים ומפירוק

הלבנים הצנועות, הידועות גם בשם בריקים, קיימות כבר מאות שנים ואם אתם עומדים לחפות קיר חיצוני או פנימי עם בריקים, כדאי שתדעו לפני הכול מאילו טעויות להימנע. למרות שהגוון, הגודל, המרקם וחומר המליטה ישפיעו כולם על תהליך העבודה, חשוב לקחת בחשבון גם את סוג הבריקים. אמנם קיימים סוגים רבים בשוק אבל לצורך העניין, נתייחס לשתי קטגוריות מרכזיות: בריקים מודרניים, אשר מיוצרים מחומרים שונים, ובריקים מפירוק, שמקורם במבנים שפורקו והם עתיקים יותר.

אז למה כדאי לאנשי המקצוע לשים לב? הנה לפניכם רשימת הטעויות הנפוצות והטיפים לבנייה נכונה ואיכותית עם בריקים.

  1. בדקו את המלט

טעות נפוצה שמתבצעת על ידי בעלי מקצוע ובעלי בית כאחד היא השימוש במלט מודרני עם בריקים מפירוק. בעבר, לפני שהומצא המלט המודרני נהגו להשתמש במלט על בסיס סיד, שהוא מעט רך יותר מזה המודרני. המלט מבוסס הסיד התאים ללבנים הישנות שיוצרו בכבשנים בעלי חום נמוך יותר ולפיכך גם היו רכות יותר. המלט של היום הוא קשיח יותר ומתאים מאוד לבריקים המודרניים והקשיחים. הבריקים המודרניים מיוצרים בחום גבוה יותר ולכן הם מוצקים יותר מבריקים מפירוק. השילוב של חומרים, האחד מהעבר והשני מהזמנים המודרניים, עלול לגרום לבעיות ולנזקים.

  1. שמרו על הבריקים יבשים

לאחר הבנייה, קיר הבריקים עשוי להשתנות מעט. המלחים המסיסים שנמצאים בתוך הבריקים עולים לפני השטח בזמן שהמים שבקיר מתייבשים. התוצאה היא משקעים לבנים על חלקו החיצוני של הקיר. למרות שבעלי בתים רבים סבורים שהבעיה היא אסתטית בלבד, יש לה השלכות מעבר לכך. עם הזמן, גבישי המלח הללו עשויים לגדול מספיק כדי לגרום לסדקים בלבנים. לכן, חשוב לשמור על הבריקים יבשים בשלבים הראשונים של הבנייה.

  1. הישמרו מכתמים

בעיה נוספת של בריקים שנחשפים למים היא שכתמים צהבהבים-ירוקים עלולים להופיע בבריקים מודרניים מחמר חום או אדום. כל עוד תגנו על הבריקים מפני מים, תמנעו משינויי הגוון הללו.

אם אתם מאחסנים את הבריקים לפני הבנייה, ודאו שהם מונחים על גבי משטח נקי, יציב וישר, ושהם מוגנים היטב מפני פגעי מזג האוויר.

  1. לערבב את המלט

הבחירה בסוג המלט היא שלב חשוב בתהליך הבנייה כי המלט מהווה חלק משמעותי מהקיר עצמו. לכן, קחו בחשבון שסוגי מלט חזקים יותר הם בדרך כלל גם כהים יותר מתערובות המלט הסטנדרטיות, ואם הוחלט לעשות שימוש במלט צבעוני, עדיף להשתמש באבקה שתאפשר לכם להגיע לצבעוניות אחידה.

 

בריקי קאזה - בריקים מילסטון

בריק קאזה רנה גדול מפולח

מילסטון בריקים ופסיפסים

בריק אמנדל מפולח

בריקים מילסטון

בריק רדסטון מפולח

קולקציית הבריקים החדשה

בריק פאגוס גריס מפולח

מילסטון בריקים

בריק סופר וויט מפולח

מילסטון בריקים

בריק אפוק דליזה מפולח

בריקים של מילסטון

בריק לטם גדול מפולח

 

הרשמו כדי לקבל

רעיונות אווירה ומידע מקצועי

Fields marked with an * are required

פוסטים נוספים שיענינו אותך

Fields marked with an * are required
צור קשר
המועדפים שלי
מוצרים אחרונים שצפיתי בהם

הכנס את מספר הנייד שלך למטה ונשלח לך את פרטי המוצר כהודעה לנייד

*אין מה לדאוג, אנחנו לא שומרים את המספר ולא נשתמש בו

שלח

הלינק בדרך אליך

Call Now Buttonצרו קשר למידע נוסף